Spain: Council of Regency: 1810-1812

Presidente del Consejo de Regencia
28 Oct 1810 - 8 Dec 1810 Pedro Agar y Bustillo
8 Dec 1810 - 8 Apr 1811 Joaquín Blake y Joyes
8 Apr 1811 - 8 Aug 1811 Pedro Agar y Bustillo (x)
8 Aug 1811 - 8 Dec 1811 Gabriel de Císcar y Císcar
8 Dec 1811 - 22 Jan 1812 Pedro Agar y Bustillo (x)
Last updated on: 26 Jun 2009 04:10:55