Bulgaria: Heads of State: 1946-1990 - Archontology.org

Bulgaria: Heads of State: 1946-1990

Vremenen Predsedatel na Republikata (Временен Председател на Републиката) | Provisional President of the Republic
15 Sep 1946 - 9 Dec 1947 Vasil Petrov Kolarov (Васил Петров Коларов)
Predsedatel na Prezidiuma na Velikoto narodno sãbranie (Председател на Президиума на Великото народно събрание) | Chairman of the Presidium of the Grand National Assembly
9 Dec 1947 - 18 Jan 1950 Minčo Kolev Nejčev (Минчо Колев Нейчев)
Predsedatel na Prezidiuma na Narodnoto sãbranie (Председател на Президиума на Народното събрание) | Chairman of the Presidium of the National Assembly
18 Jan 1950 - 27 May 1950 Minčo Kolev Nejčev (Минчо Колев Нейчев) (x)
27 May 1950 - 27 Nov 1958 Georgi Pãrvanov Damjanov (Георги Първанов Дамянов)
Podpredsedatel na Prezidiuma na Narodnoto sãbranie (Подпредседател на Президиума на Народното събрание) | Deputy Chairman of the Presidium of the National Assembly (ex officio)
27 Nov 1958 - 30 Nov 1958 Georgi Kulišev Gugov (Георги Кулишев Гугов)
27 Nov 1958 - 30 Nov 1958 Nikolaj Georgiev Ivanov (Николай Георгиев Иванов)
Predsedatel na Prezidiuma na Narodnoto sãbranie (Председател на Президиума на Народното събрание) | Chairman of the Presidium of the National Assembly
30 Nov 1958 - 20 Apr 1964 Dimitãr Ganev Vãrbanov (Димитър Ганев Върбанов)
Podpredsedatel na Prezidiuma na Narodnoto sãbranie (Подпредседател на Президиума на Народното събрание) | Deputy Chairman of the Presidium of the National Assembly (ex officio)
20 Apr 1964 - 23 Apr 1964 Georgi Kulišev Gugov (Георги Кулишев Гугов) (x)
20 Apr 1964 - 23 Apr 1964 Nikolaj Georgiev Ivanov (Николай Георгиев Иванов) (x)
Predsedatel na Prezidiuma na Narodnoto sãbranie (Председател на Президиума на Народното събрание) | Chairman of the Presidium of the National Assembly
23 Apr 1964 - 7 Jul 1971 Georgi Trajkov Girovski (Георги Трайков Гировски)
Predsedatel na Dãržavnija sãvet na Narodna republika Bãlgarija (Председател на Държавния съвет на Народна република България) | Chairman of the State Council of the People's Republic of Bulgaria
7 Jul 1971 - 17 Nov 1989 Todor Hristov Živkov (Тодор Христов Живков)
17 Nov 1989 - 3 Apr 1990 Petãr Tošev Mladenov (Петър Тошев Младенов)
Last updated on: 13 Aug 2019 22:15:13